Raud
Raua puudus organismis põhjustab pidevat väsimust, närvilisust, kõrgendatud ärrituvust, peavalu, aneemiat, juuste väljalangemist ning võimalikke naha muutusi. Raua vaegust saab leevendada, kaasates toidusse merekala, rohelisi köögivilju, ube, küüslauku ja rosinaid. Organism omastab rauda koos C-vitamiini ja mikroelementidega.
Kaalium
Kaalium on üks ilu allikaid. Kaaliumi vaegus põhjustab naha kuivust ja tuhmumist, juuste ja küünte murdumist ning see mõjub ebasoodsalt ka südame tööle. Organism saab suurtes kogustes kaaliumi puu- ja juurviljadest ning samuti nisuidudest.
Fosfor
Fosfori vaegus avaldab eriti negatiivset toimet organismi närvisüsteemi talitlusele. See toob kaasa väsimustunde, une-, keskendumis- ja mäluhäireid, peavalu ning kõrgendatud ärrituvuse. Fosforirikkad toiduained on soja, aedoad, herned, mereannid ja kollased juustud.
Kaltsium
Kaltsiumi vaegus põhjustab unehäireid, skleroosi, allergiat, kaariest, südametegevuse häireid ning samuti osteoporoosini viivaid probleeme luudega. Enim kaltsiumi leidub kollases juustus, mooniseemnetes, merekalas, köögiviljades, mädarõikas ja küüslaugus. Optimaalses vahekorras fosforit ja kaltsiumi leidub samuti kõigis teraviljades. Tasub meeles pidada, et eelkõige just talvel vajab organism täiendavalt kaltsiumi, mille suurepäraseks allikaks on hea puhas vesi.
Magneesium
Magneesium on mineraal, mis avaldab olulist toimet organismi vananemisprotsessidele ja aju töö paranemisele. Magneesiumi puuduse tagajärgedeks on lihasspasmid, unetus, ärrituvus, väsimus, probleemid juustega, kaaries ja osteoporoos. Magneesiumi puudus soodustab kaalus juurdevõtmist. Suures koguses magneesiumi leidub pähklites, maisis, teraviljades, riisis, viinamarjades ning samuti kõrvitsaseemnetes ja päevalilleseemnetes.
Tsink
Kestev tsingi vaegus põhjustab närvilisust, unehäireid, väsimust, turseid, küünte kihistumist, juuste väljalangemist ja haavade rasket paranemist. Tsingirikkad on seemned, idud, seened, merekala, mustrõigas, mandlid, kakao, küüslauk, rukkileib ja austrid.
Räni
Ilma ränita ei saa olla ilusaid juukseid, terveid küüsi ja hambaid, tugevaid luid ja värsket näonahka. Räni kõige õelam vaenlane on kraanivees sisalduv kloor. Toidu valmistamisel ja jookide segamisel ei tohiks kraanivett kasutada. Selle asemel sobib puhas allikavesi. Ränirikkad on veel tatrapuder, köömned ja nõgesetee.
Seleen
Seleeni vaegus põhjustab väsimust, kõrgendatud ärrituvust, une- ja keskendumishäireid, juuste väljalangemist ning samuti kasvuhäireid lastel. Seleen on mineraalaine, mis vastutab antikehade moodustamise eest kogu organismis. Seleeni allikad on pärm, mais, rosinad, mooniseemned, pähklid ja köömned.
Vask
Vase vaegus toob kaasa raua imendumise häireid. Vaske on tarvis hemoglobiini moodustamiseks veres, samuti ennetab see kasvajate teket. Vaserikkad toiduained on austrid, merevähid, maks, pähklid, köögiviljad, herned, kaerahelbed ja kakao.
Mangaan
Mangaan hõlbustab B1-vitamiini omastamist organismis ning kindlustab sarnaselt vasele raua imendumise. Samuti mõjutab see organismi olulisimate ensüümide talitlust. Mangaanirikkad on täisteranisu tooted ja nisuidud.
Jood
Jood on mineraalaine, mis on vajalik kilpnäärmehormoonide tootmiseks. Enim joodi leidub kalas, mereandides ja munakollases. Rohkelt joodi saab organism ka jalutuskäikude ajal mööda mereranda.