info@kalevvesi.ee Kontakt KalevVesi Facebook!
lang_flag По-русски selected_language Eesti keel
        Pealeht  >  Kliendi klubi  >  Vee-entsüklopeedia

Vee-entsüklopeedia

    

Vesi on elu

Tänapäeval on meie organismi jaoks olulisem kui ealeski varem saada puhast tervislikku, tasakaalustatud mineraalikoostisega vett.

Te muidugi teate, et teie keha koosneb 60% ulatuses veest. Vastsündinu keha koosneb aga 75% ulatuses veest. Vesi moodustab 80% meie verest. See kannab edasi meie kehajääke, stabiliseerib meie kehatemperatuuri ning on elusraku aluseks. Samuti toimub üle 85% kõigist meie organismi ainevahetusprotsessidest vee keskkonnas, mistõttu viib vee vaegus paratamatult vabade radikaalide tekkele inimese veres, millega kaasneb naha enneaegne vananemine ning selle tagajärjel kortsude tekkimine.

Vesi tervislikuks eluviisiks

Raskete kehaliste harjutuste sooritamisel toimub intensiivne vee aurustumine keha pinnalt. Kui tarbite jahedat vett, mis imendub maost verre, tagab see teie organismi õigeaegse jahtumise, kaitstes teid ülekuumenemise eest. Treeningute ajal on organismi normaalseks talitluseks tarvis juua väikeste annuste kaupa ligikaudu üks liiter tunnis.

Isegi kui me ei koorma ennast üleliia kehaliste harjutustega, peame oma veevaegust pidevalt kompenseerima. Kaasaegsetes hoonetes on õhk sageli üle köetud ja konditsioneeritud. See kuivatab õhku ja veetustab teie keha. Sama asi toimub rongis, lennukis või autoga sõites. Korvamaks organismi veetustumist, jooge rohkem vett.

Tervislik eluviis tugineb õigele toitumisele, aktiivsusele ja vee tarbimisele.

XXI sajandil vesi muutub naftast tähtsamaks

XXI sajandil vesi muutub naftast tähtsamaks", - sellise nime sai ÜRO ekspertide ettekanne, kus räägitakse sellest, et juba praegu paljudes maakera linnades on tunda terava vee puudust. Aastaks 2050 4,2 miljardit inimest hakkavad elama maades, kus praegu ei ole võimalik rahuldada inimese vee päevavajaduse – 50 liitrit päevas (andmed võetud ÜRO ettekandest rahvastiku kohta). Praegu kasutavad inimesed 54% kättesaadavast mageveest, seejuures kaks kolmandikku kulub põlumajanduse vajadustele. Spetsialistide prognoosidel 2025.aastaks, kasvab veetarbimine nüüdsest tasemest kuni 75%.
Looduslik joogivesi on inimorganismi loomuliku tervendamise süsteemis üks peamisi looduslikest faktoreist. Vesi iseenesest ei ole toiteväärtuslik, kuid see on terve eluslooduse lahutamata koostisosa. Üldteada, et täiskasvanu inimese organism sisaldab kuni 60-65% vett, vastsündinu lapse organism aga – 75%. Vett sisaldavad kõik inimese siseorganid ja kuded: süda, kopsud; veesisaldus neerudes on umbes 80%, veres – 83%, luudes – 30%, hambaemailis – 0,3%, inimorganismi bioloogilistes vedelikuteis (süljes, maomahlas, uriinis jne.) – 95-99%. Inimorganismi vananemisega, väheneb ka veesisaldus.
Vees toimub hulgaliselt keemilisi reaktsioone ja füüsika–keemilisi protsesse, mis on meie elu alusteks. Elusorganism rangelt kontrollib veesisalduse igas organis ja kudes. Organismi sisekeskkonna konstantsus, samas ka kindel veesisaldus – üks elutegevuse peamisi tingimusi. Inimorganism väga teravalt tunneb veesisalduse muutmist ning saab ilma vett elada ainult mõni ööpäeva. Vee kaotamisel kuni 2% keha kaalust (1-1,5 L) tekkib janu, vee kaotamisel kuni 6-8% tekkib inimesel teadvuskadu, 10% vee kaotamisel tekkivad juba hallutsinatsioonid ning probleemid neelamisega. Üle 12% vee puudumise korral inimene sureb ära.
Ülemaailmse Tervisekaitseorganisatsiooni andmetel on ligi 80% haigestumistest (seal hulgas vähkhaigused) tingitud just mittekvaliteetse joogivee tarbimisest. Iga inimene joob elu jooksul keskmiselt 35 tonni vett. Kui seda vett puhastada, saame 420 klaasi soola ja kahjulikke jäätmeid.
Loomulikult tahaks kindel olla, et iga päev joome puhast vett. See on eriti tähtis, kui võtta arvesse seda fakti, et vesi inimorganismis uueneb igal 16-20 päeva tagant. Puhas joogivesi, mille inimene tarbib, on tervise üks tähtsamaid tingimusi.
Pudelitesse villitud loodusliku joogivee kasutamine on ainukene viis saada garanteeritult puhta vee.
 

 

 
Online tellimus

Telli koos veega
Pakkumised ja kingitused

 

 

  Kontaktid    Otsing    Saidi kaart    Küsimused ja vastused    Saada teade  
© All rights reserved Kalevvesi OÜ 2017. Contact information info@kalevvesi.ee Vebimajutus Beehosting